Gazi Osman Pasa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Bir elma çıksaydı, seferden vazgeçerdim!

YazarMesaj
[ChatlaK]
Sitenin ÇatLağı
[ChatlaK]

Kadın
Tuttuğunuz Takım? : Bir elma çıksaydı, seferden vazgeçerdim! 1444
Ruh Halin? : Bir elma çıksaydı, seferden vazgeçerdim! 5269

Kişi sayfası
Başarı Puanı:
Bir elma çıksaydı, seferden vazgeçerdim! Img_left0/0Bir elma çıksaydı, seferden vazgeçerdim! Empty_bar_bleue  (0/0)
Seviye:
Bir elma çıksaydı, seferden vazgeçerdim! Img_left0/0Bir elma çıksaydı, seferden vazgeçerdim! Empty_bar_bleue  (0/0)
Güçlülük:

Bir elma çıksaydı, seferden vazgeçerdim! Empty
MesajKonu: Bir elma çıksaydı, seferden vazgeçerdim!   Bir elma çıksaydı, seferden vazgeçerdim! EmptyÇarş. Ekim 17, 2007 3:52 pm

Yavuz Sultan Selim Han, Mısır'ı fethe çıkmıştı. Ordu saatlerce Kocaeli'nin bağlık ve bahçelikleri arasında yürüdükten sonra mola verilmişti. Yavuz, Yeniçeri Ağasını çağırdı:

- Canım bir elma istedi, bul, bana getir, dedi.

Yeniçeri Ağası Yeniçerilerin dağarcıklarını araştırdı. Hiçbirinden elma çıkmadı, huzura döndü.

- Askerlerin dağarcıklarını arattım, yok Efendimiz, dedi. Yavuz'un yüzü tatlı bir renk aldı:

- Eğer bir askerimin üzerinde halkın bahçesinden koparılmış bir tek elma çıkmış olsaydı, Mısır seferinden vazgeçerdim.

Bir elma çıksaydı, seferden vazgeçerdim!
1 sayfadaki 1 sayfası