Gazi Osman Pasa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

DeRBeDeR uzun yollarda

2 posters
YazarMesaj
DeRBeDeR
Gag

Erkek

Kişi sayfası
Başarı Puanı:
DeRBeDeR uzun yollarda Img_left0/0DeRBeDeR uzun yollarda Empty_bar_bleue  (0/0)
Seviye:
Güçlülük:

DeRBeDeR uzun yollarda Empty
MesajKonu: DeRBeDeR uzun yollarda   DeRBeDeR uzun yollarda EmptyÇarş. Ara. 05, 2007 10:28 am

DeRBeDeR uzun yollarda Bayrakvy4
Şanlı bayrak: Şirvan yolum düşmüş köyü geziniyordum. derken karşıma bir karakol çıktı. askerler taş toplayıp duvar örüyorlardı. o küçük karakolda gördüğüm bu taşlarla süslenmiş şanlı bayrağımın bir karesini aldım.
DeRBeDeR uzun yollarda Bryankebabst7
Büryan Kebabı: batmandan misafirlerim gelmişti. onlara tabi ki siirt'in o meşhur büryan kebabını ısmarladım. iki ekmeğin üzerine tartılmış etin ateşe vermesiyle birlikte beklerken dayanamadım bir kare aldım...
DeRBeDeR uzun yollarda Narmc0
Zivzik Nar'ı: uzun yola devam ederken kendimi nar bahçesinde bulmuştum..
tadı başka olan iri ve pişmiş yine siirt ilimizin o meşhur zivzik narından kare almadan önce doyuncaya kadar tadına baktım..Smile
DeRBeDeR uzun yollarda Ttngw6
Efkar bastı:
bu fotoğrafımada efkar bastı ismini verdim neden mi?
yine uzak bir köyden elleri nasır tutmuş yüzü unutulmuş bir amcama rastladım.
o yine tütün tabakasından cıgara sarıyordu. köyde ne gezer parlıament, marlbora Smile
DeRBeDeR uzun yollarda Kpekvekpres6
Yardım edin açım: uzun yolculuğa devam ederken araçtan manzarayı izliyordum.
köprünün yakınlarında bir aç köpek yavrusu araça doğru koşup havlamaya başlamıştı. ama bizde ona verebilecek bir şey olmadığı için camı örtüp uzun yolculuğumuza devam ettik..
DeRBeDeR uzun yollarda Zeynofm8
Zeynoo: O henüz 8 Yaşındaydı Kumlu köy okulun 1-2-3-4-5/A sınıfında okuyordu.
Ama bir sesi vardı ki dinlemeye değerdi.
Türkiye'nin ceylan'ı varsa bizim de zeynomuz var deyip bu fotoğrafıda kareme aldım...
DeRBeDeR uzun yollarda Ocuk1lp9
Arabam çamurdan benim Sad : işte onlar bizim çocuklar gibi ne parkta kayabiliyordı nede salıncakta sallanabiliyordı. onlar çamurdan ev yapıp öyle eğleniyorlardı.
o çocuklar çamurdan hediye yapmış bana armağan etmişlerdi... Sad(
DeRBeDeR uzun yollarda Ocuk2cf4
Kıskanıyorum ama Sad : Ortada bir kıskançlık var üsteki modelimin kardeşi bu...
onun gibi çamurdan ev yapabiliyordu. nede araba. ablası ne yaparsa o da aynısını yapmak için çaba sarfetse de nafile. kıskanıyordu ablasını ve görüldüğü gibi ne hallere gelmiş o uğraştan sonra...
DeRBeDeR uzun yollarda Ocuk3os2
DeRBeDeR uzun yollarda Ocuk4ba6
Fanatik: bu delikanlı genç ise köyün en hızlı koşan en pratik en sempatik.
veee en yakışıklı ufak genci. hem de fanatik cimbomlu Smile) (ayağındaki çizmelere bakarsanız anlarsınız...)

<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
DeRBeDeR
Gag

Erkek

Kişi sayfası
Başarı Puanı:
Seviye:
Güçlülük:

MesajKonu: Geri: DeRBeDeR uzun yollarda   DeRBeDeR uzun yollarda EmptyÇarş. Ara. 05, 2007 10:40 am

DeRBeDeR uzun yollarda 11147105kn6
Eğitim Şart: Kız erkek demeden bütün çocukların okula gönderilip eğitim ve öğretimi öğrenmelerinin şart olduğu bu çağda Siirt üniversinden genç öğrencilerimizin her yöredeki insanlarımıza eğitim desteği vermektedirler.. bizde bu vesileye ortak olup şirvan köy okullarını beraber gezdik. (EĞİTİM ŞART)..
DeRBeDeR uzun yollarda 51033295nt6
Bilgi Alışverişi: yolculuğumuza devam ederken evliyalar diyarı Tillo'ya yolumuz uzandı.. ufak ve daracık sokakta mahalle çocuklarının bilgi alışverişi yaptıklarını görünce hem sevindik hem mutlu olduk. yerde bulduğu bir kağıt parçasında bir hikaye vardı ve arkadaşına hikayeyi anlatıyordu büyük bir sevinçle. en güzel şey paylaşmak...
DeRBeDeR uzun yollarda 45721902bd1
Merhaba: Adı ibram okulu bıraktı Siirt'in güres caddesi üzerinde bulunan esnaflara yardımcı olur kendisi. onu tanımayan esnaf yoktur..
yine kimlere yardım etti de o dondurmayı hak etti. ama olmamış ibram biri yer biri bakar işte kıyamet bundan kopar.. bak arkadaşın gözü dondurmanda kalmış...
DeRBeDeR uzun yollarda 78137771ph3
yıkıldı Evim: Yıktılar evimi yıktılar tarihi yok ettiler... doğup büyüdüğüm, çocukluğumu yaşadığım evi başıma yıktılar insafsızlar..
hayellerimi darma duman ettiler.. çocukluğumu aldılar benden.. Sad(
DeRBeDeR uzun yollarda 12775303bi9
Elveda: Kurtalan ekspresi aldı yarimi götürdü güneşin batımına bıraktı beni gecenin karanlığına..
kurtalandım geziniyordum bu manzarayı görünce kaçırmadan makina çıkarıp hemen karesini aldım umarım beğenirsiniz...
DeRBeDeR uzun yollarda 21728937qb1
Secdem Sanadır: Ey rahmeti bol olan yüce Allah'ım evine sığınamadım bugün geç olmadan Futbol sahası çimlerinde Kıldığım bu dört rekaat namazımı sen kabul eyle Allah'ım...
DeRBeDeR uzun yollarda 67460683ou8
Dostluk: Dostun pek nafir bulunduğu şimdi ki hayatta Dost hep iyi günde yanında olmak değil, kareye aldığım fotodaki gibi ölüm anında bile yanında olmaktır..
belki kurtaramaz dostunu ama, dostu için ölüme hazır olandır..
(modellerime ayrı ayrı teşekkür ederim.)
DeRBeDeR uzun yollarda 10je5
Rahatsız etmeyin yaw: Tillo kedisi uzanmış yeşil çimlerin üstüne güneş banyosu yapıyordu..
ama istemeden gölge düştüm üzerine.. bana o kadar yan bakıyordu ki tırstım ve hemen kaçtım ordan... Smile)
DeRBeDeR uzun yollarda 11jt7
Son Bakış: Son bakıyorum o gözlerine... arkamdan göz yaşı dökme sakın kahrolur yaşayamam gurbet ellerde.. hadi sen git ve hakkını helal et bana..
gidip te dönememek var, döünüpte görmemek var... (modelim emre rojawa'ya saygılar)
DeRBeDeR uzun yollarda 12oj4
Uzun Yol: Uzun ve karanlık bir yolun yolcusuydum. gözler yavaş yavaş kapanıyordu nerdeyse. radyoda çalan müzik yüreğimi yakmış kavurmuştu.. yıldız ablam söylüyordu ben zeynepsiz dünya malı neyleyim, zeynebi almadan geri gelmeyin.. paketimdeki son sigarayı da yakmıştım ama yol bitmemişti. uzadıkça uzuyordu...

DeRBeDeR
Gag

Erkek

Kişi sayfası
Başarı Puanı:
Seviye:
Güçlülük:

MesajKonu: Geri: DeRBeDeR uzun yollarda   DeRBeDeR uzun yollarda EmptyÇarş. Ara. 05, 2007 10:42 am

DeRBeDeR uzun yollarda 15hz3
Bilir kişi: Botan vadisi bilir kişi kamera karşına geçmiş anlatır TV başındaki seyircilere canlı canlı. hemde "Üstadın kalesi" tepesinden.

DeRBeDeR uzun yollarda 18sp0
Eski günler: Aralarında benim de olduğum bir grup dost toplanmış tatvanın adil cevaz bölgesinde bulunan van gölü kıyısında yüzdükten sonra yorgunluğumuzu voleybol maçı yaparak atıyorduk üzerimizden.. ama anlaşılan o ki bu mutlu kare fotoğraflarda kaldı..

DeRBeDeR uzun yollarda 17um9
Ayrılık: Ayrılık yakalamıştı ensesinden gözleri yaşlarla dolmuştu. oda artık benim gibi yapayalnızdı. ben karanlık odamda. o ise dar sokaklarda...

DeRBeDeR uzun yollarda 20pg5
Kaçma:
dur gitme, dedim ama sen bana aldırmadan çekip gittin kayaların en dibine.. benim maksadım seni öldürmek veya canını acıtmak değildi.
benim maksadım sadece seni daha yakından görebilmekti...

DeRBeDeR uzun yollarda 13if7
Geç kaldın: O farklı pozlar yakalamaya çalışırken saatlerce. ben çoktan alacağım pozu almıştım Smile

DeRBeDeR uzun yollarda 19ns5
Çiçek Sarayı: Yorumsuz...

DeRBeDeR uzun yollarda 78751321kv4
Evliyalar Diyarı : Yolllar Evliyalar diyarı olan İsmail Fakirullah Hz. ve İbrahim Hakkı Hz.Türbesinin bulunduğu Tillo'ya Çıktı. Türbeleri ziyaret edip Dualar ettikten sonra yolumuza koyulduk ama öncesinde kapı önünde duvarda asılı olan O müberek Evliyaların Hayatlarının yazılı bulunduğu tabelayı çekmeden duramadım.

DeRBeDeR uzun yollarda 13637031yg3
Sahipsiz : Çok eskilere dayanan bir cas ev gördük camları kırık kapısı bozuk. araladık kapıyı ve daldık yavaş adımlarla içeriye. tozlu odaları gezinirken bir tabloyla karşılaştık. eski arapçayla 'altın'dan yazılmış bir yazı!..

DeRBeDeR uzun yollarda 16qy3
Siirt Ürünleri: bu genç ve güzel kızımız Siirt ilinde gerçekleştirilen bir konser gecesi öncesi Siirt ürünleri olan Bıttım sabunu ve Pervari Balı'nı tüm Türkiye'ye tanııtmak amacıyla kameralar karşına geçmişti. güzelliğiyle dikkatleri üzerine çekmeyi de başarmıştı..

DeRBeDeR uzun yollarda 14qj8
Hastasıyım: Motor tutkunu o.. duyduğu her motor sesinde offflar çekip hüzünleniyor. neden mi?
Çünkü; o hep bir motor sahibi olmak istemiştir ve teselliyi kaldırım üzerinde park halinde bulunan motora binmekte bulmuştu...

DeRBeDeR uzun yollarda 22wt3
Gideceğim: Dün gece seni arayıp bu şehirden uzaklara gideceğime söylemiştim.. işte; o gün geldi çattı ve gidiyorum o büyük şehir istanbul'a... acılarımı bu topraklara gömerek gidiyorum iki gözüm, ayrılığı öpüyorum alnından ve seni terk ediyorum... (Modelim Beddua'ya En derin teşekkürlerimi gönderiyorum.)

Rukiye
Yönetici
Yönetici
Rukiye

Kadın
İş: : Bilgisayar Teknikeri
Lakabı : Filozof
Tuttuğunuz Takım? : DeRBeDeR uzun yollarda 1446
Ruh Halin? : DeRBeDeR uzun yollarda 1132

Kişi sayfası
Başarı Puanı:
Seviye:
Güçlülük:
MesajKonu: Geri: DeRBeDeR uzun yollarda   DeRBeDeR uzun yollarda EmptyÇarş. Ara. 05, 2007 3:16 pm

resimler güzel. ellerine sağlık arkadaşım.DeRBeDeR uzun yollarda Icon_smile
DeRBeDeR
Gag

Erkek

Kişi sayfası
Başarı Puanı:
Seviye:
Güçlülük:

MesajKonu: Geri: DeRBeDeR uzun yollarda   DeRBeDeR uzun yollarda EmptyCuma Ocak 04, 2008 11:00 am

DeRBeDeR uzun yollarda Y1bs0
Pervari balı: O bir çok derde deva o hakiki pervari balı.
bir dosta göndermek için balcıya gidip aldığımda dayanamadım kareye aldım.
DeRBeDeR uzun yollarda Y2pf0
Bıttım sabunu: Saç dökülmesine ve kepeğe karşı olan siirtin has ürünü aynı zamanda bıttım sabunu.. yine bir dosta yollamak için gittiğim siirt pazarında bu güzel görüntüyü kaçırmak istemedim.
DeRBeDeR uzun yollarda Y3ly6
Siirt fıstığı: O kadar yer gezdik bir çok şey aldık ama fıstıksız olmazdı... yemede yanında yat. tadı ayrı benim fıstığımın.
DeRBeDeR uzun yollarda Y4jt4
İki güzel ve bir adam: Onlar sayısal loto çekilişinde siirt'i temsil ettiler giydikleri yöresel kıyafetlerle. onlar güzelliğiyle trübündeki seyircilerin gözlerini üstlerine çekmişlerdi. bu güzelliklerinden dolayı her iki modelime de ayrı ayrı teşekkür ediyorum..
DeRBeDeR uzun yollarda Y5ed6
Sınceri üzümü: Bal tadında, şekerdende tatlı siirt üzümü.
sepetten çıkacak mideye inecekti az sonra...
DeRBeDeR uzun yollarda Y6sz4
Şanlı bayrağım: O göklerde dalgalanır al al mehmetin kanı var üzerinde hala.. bir hilal uğruna ya-rab ne güneşler batıyor.
DeRBeDeR uzun yollarda Y7to9
dönüş yolu: Uzun bir yolun dönüşüydü. yine dönüp dolandım memelketime geldim. hasret kalmış ve özlemiştim. seni seviyorum siirt'im.
DeRBeDeR uzun yollarda Y8kp0
Okumuş ve görmüş: Okumuş, çok uzaklardan gelmişti. siirt'in uç kesimlerine kadar yol gitmiş geziniyordu. yaşlı bir amcayla rastlar sohbetleşirler. bir okumuş bir de görmüş yan yana gelirse ayrılamaz işte...
DeRBeDeR uzun yollarda Y9sz3
Bir lokma ekmek için: Onlar bir çok sorunu hallettiler ama kendi sorunlarına bir türlü çözüm getiremediler.. onlar sevindirdiler ama, kendileri sevinmedi. herşey ortada olduğu gibi...
DeRBeDeR uzun yollarda Y10dg6
Rehber: O severdi gezip bilgi sahiplenmeyi. o severdi doğayı çiçekleri.. aydınlığı severdi. ama ilk defa karanlığa adımını atmıştı.
modelim edebali abime saygı ve sevgilerimi yollurum.
DeRBeDeR uzun yollarda Y11ru5
farklı bir açı: O herkesten yine farklı ve çekici pozlar çekebilmek için en aşağılara inmişti. o çektikleri karelerle yine başarıyı elde etmişti.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<BİTMEZ>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
DeRBeDeR
Gag

Erkek

Kişi sayfası
Başarı Puanı:
Seviye:
Güçlülük:

MesajKonu: Geri: DeRBeDeR uzun yollarda   DeRBeDeR uzun yollarda EmptyCuma Ocak 04, 2008 11:01 am

DeRBeDeR uzun yollarda Y12ww1
korku: Bir kaç dost keçi ören parkına gidip oturacaktık. çay içip içimizi ısıtıp koyu sohbetlere dalacaktık. parkın girişinde bulunan çocuk kaykaylarında kayan çocukları görünce bir iki kare alayım derken bu manzara ortaya çıktı. kesinlikle hiç bir oynama yapılmamıştır.
DeRBeDeR uzun yollarda Y13eq8
Genç rapçiler: belki hatırlarsınız rap sözleri yazmıştım baddua ve basbelasına. işte onlarla da bir gecenin en koyu karanlığında tepenin en başında bir araya gelmiştik. o bana bir fotoğraf çek der diğeri bana bir fotoğraf çek diye diye basbelası ve baddua da bize bir fotoğraf çeker misin derbeder diyince manzara bu oldu. her iki arkadaşıma da teşekkürlerimi iletiyorum.
DeRBeDeR uzun yollarda Y14ck7
Kilise: Bu kilise diğer kiliselere benzemiyor. bu kilise çok uzakta yıkılmaya mahkum edilmiş duruyor. eskiden bir çok kişinin uğrak yeri olduğu mekan bugün unutulmaya yüz tuttu.
DeRBeDeR uzun yollarda Y15bj1
Cilali ibo: Ekmek tahtası olmuş oturağı dostlar olmuş düşmanı. cilali ibo diye bilindiği ve kimseyle anlaşamadığı bir boyacı. konuşmayı pek beceremeyen hep birilerine sataşan boyacı kardeşime Allah işlerinde kolaylık bol bereketli günler nasip etsin diyorum...
DeRBeDeR uzun yollarda Y16yy7
Sır kapısı: ilk defa aydınlık gören bir odanın kapısından güneş girivermişti. karanlık ve korku dolu tarihi evin sırlarla dolu olduğu söylenirken ilk defa kapısı aralanmıştı belki de..
DeRBeDeR uzun yollarda Y17ji6
Korkak: Küçük yusuf'ta hep o tepeye çıkmak için rasıl hacara gitmek istemişti. ve bu isteği kısa sürede gerçekleşmiş olup gitmişti. ama o o tepe de bir adım daha atamıyordu ileriye. korkuyorum, korkuyorum çığlıklarıyla geri dönmüştü. kendisine bu cesaretinden dolayı teşekkür ediyorum.
DeRBeDeR uzun yollarda Y18ox9
Ölüme meydan: en ufak bir hata belki ölümüne neden olabilirdi. ama o ölüme meydan okurcasına en uç kenara gelip hayatın en güzel belki bir daha göremeyeceği manzarasını izlemeyi daha çok istiyordu. gözleri dalmıştı aşk'a, yüreği doymamıştı sevgiye, kalbi korkudan değil, mutluluktan atıyordu. modelime bu azmi ve cesaretinden dolayı teşekkür ediyorum. birlikte nice karelere..
DeRBeDeR uzun yollarda Y19rn8
Hayatın Şowu : onlarınkisi korku dolu bir şowuydu. onlar için eğlenceli geçen ama görenlerin yüreklerini ağzına getiren şowlar sergilemişti. hayatla resmen dans eden bu çılgın gençler biraz da olsa eğlenmişlerdi. saygıyla şükranlarımı iletiyorum.
DeRBeDeR uzun yollarda 67533076mf1
Kapı tokmağı: Çok eski yıllara dayanan bu kapı ve tokmaların bir de hikayesi var. bir defa vurulursa tokmağı evin erkeği gelmiştir. iki defa vurulunda bir bayan misafir gelmiştir. üç defa vurulunca da kalabalık bir misafir misafirliğe gelmiştir haberini verir. ama kapının önündeki bu delikanlı defalarca çalmasına rağmen ne kapıyı açan olur nede pencereden bakan. (modelime en derin teşekkürlerimi yolluyorum).
DeRBeDeR uzun yollarda 55226358zf8
Aşk acısı: o sevdiği kızın yüzünü bir kez görebilmek için sabahın en erken saatlerinde yollara koyulmuş dar sokaklardan geçmiş. sevdiği kız da bir kez dönüp bakmaz bu benim ali'mdir diye. ortalık sessiz, ali'n yüreği aşk acısıyla yanar yanar kavrulur. bu aşk nelere kadir Allah'ım offf offff...
DeRBeDeR uzun yollarda 92759659rm4
Sarhoş dünya: Günes rekorlar kitabına başvursa bu genç belki de dünyanın en çok gülücükler saçan delikanlısı çıkar. ne zaman görsem, ne konuşsam gülüyor gülüyor. yine dostlarıyla bir araya gelmiş gününü gün ediyordu. Allah üzüntü, dert, keder, sıkıntı vermesin başına. bu güzel pozu benden esirgemediği için modelim tehloya sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<BİTMEZ>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Rukiye
Yönetici
Yönetici
Rukiye

Kadın
İş: : Bilgisayar Teknikeri
Lakabı : Filozof
Tuttuğunuz Takım? : DeRBeDeR uzun yollarda 1446
Ruh Halin? : DeRBeDeR uzun yollarda 1132

Kişi sayfası
Başarı Puanı:
Seviye:
Güçlülük:
MesajKonu: Geri: DeRBeDeR uzun yollarda   DeRBeDeR uzun yollarda EmptyCuma Ocak 04, 2008 1:28 pm

komik yani yanlış anlama derbeder ama napıyım şimdi gülmek abes ama tebessüm etmeden de olmuyo bu karelere Smile Smile
DeRBeDeR
Gag

Erkek

Kişi sayfası
Başarı Puanı:
Seviye:
Güçlülük:

MesajKonu: Geri: DeRBeDeR uzun yollarda   DeRBeDeR uzun yollarda EmptyCuma Ocak 04, 2008 2:22 pm

o zaman sen sadece fotolara bakmakla yetinmiş.
unutmayalım ki her fotoğrafın bir de hikayesi vardır..
DeRBeDeR
Gag

Erkek

Kişi sayfası
Başarı Puanı:
Seviye:
Güçlülük:

MesajKonu: Geri: DeRBeDeR uzun yollarda   DeRBeDeR uzun yollarda EmptyCuma Şub. 08, 2008 9:44 am

[b]DeRBeDeR uzun yollarda 21216916eh9
Mutlu yüz: Hep yıkık yüzlüydü, gülmezdi yüzü mutluluğu ilk defa yaşamış sevincin ne olduğunu daha yeni yeni öğrenmişti.. abileri ona Siirtten hediler getirmişti, sıcak tutan kıyafetler getirmişti. insan nasıl mutlu olmaz..
DeRBeDeR uzun yollarda 49840306my6
Gitmemeliydim: belki de bu kaçışım anlamsızdı ama başka birşey gelmiyordu elimden... ne yapacağımı bilmiyordum çünkü.. belki kaçmasaydım mutlu olacaktım bende arkadaşlarım gibi. ama kaçtım ben. kaçmamalıydım.
DeRBeDeR uzun yollarda 50082284xk8
anne bırak beni: Ama anne neden ben hep hayatı ve hayatın o güzel yönlerini ve neden ben güneşi hep dört köşeli pas tutmuş demirle örülü penceren bakıyorum.! anne bırak beni ne olur bende dışarı çıkmak istiyorum. koşmak, eğlenmek istiyorum diğer arkadaşlarım gibi.
DeRBeDeR uzun yollarda 70630209tn5
Yallah şoför yallah: O Attır. Very Happy şehir merkezinde çarşı ortasında binseydiler tuhaf olurdu. dikketleri çekeceklerdi üzerlerine.
ama onlar uzak bir köyde dağın maviyle, eteklerin yeşille buluştuğu bir yerde at'a binmenin sevinci ve mutluluğunu yaşıyorlardı. taki uufak bir kaza geçirene kadar. ette ve tehloya teşekkürler.
DeRBeDeR uzun yollarda 56243929cb6
Gülümsemek: Sarı çizmeli memet kardeş yelken köyünün delikanlısı eneji dolu genci. beni görür görmez koşuverdi yanıma. hayrola memet ne oldu dedim yok bişi dedi abi. Very Happy
DeRBeDeR uzun yollarda 57284329lk2
Hayallerle yaşamak: samimiyetiyle güzelliğiyle üzüm gözlü bakışlarıyla bakıyordu bizlere balkondan... Bir müddet sonra baktığımda o çoktan hayellere dalmıştı...
DeRBeDeR uzun yollarda 85566728kv6
Köy ekmeği: Tandır diye bilinen özel çamurdan yapılışı olan ve odun ateşiyle yakılan tandırlarda buğday ekmeği yapılmaktadır doğu ve doğu bölgesi köylerinde. leziz mi leziz bir tadı olan bu tandır ekmeğinin normal ekmekten 4 kat fazla hamur kullanılır. 1 ekmeği sabah kahvaltısında bir aileye yetecek kadar bereketlidir.
DeRBeDeR uzun yollarda 15644934eu3
Bırakın beni: Ne zaman oldu böyle güzel manzaraları izlemeyeli, ne kadar da zaman çabuk geçiyor ömrümden ömür gidiyor. ama bu manzarayı da izledikten sonra ölsem de gam yemem. bırakın beni bırakın...
(Zircona Bu güzel pozundan dolayı teşekkürlerimi iletirim.)
DeRBeDeR uzun yollarda 23366237wl2
farklı Açı: hayata farklı açılardan farklı gözlerle bakıyorduk. Ama herşey eskisi gibi güzeldi. Tığkı Karede görülen Dostluk gibi. Kuşlar da yalnız uçmak istemiyordu, Çocuklar bir başına top oynamak istiyordu. Dostun dosta ihtayacı var her an. Dostlukların bitmemesi dileğiyle basbelası ve pişuneye saygılar.
DeRBeDeR uzun yollarda 10te7
Uzun Yol: Uzun ve virajlı yolların yolcusuydum. gözler yavaş yavaş kapanıyordu nerdeyse. radyoda çalan müzik yüreğimi yakmış kavurmuştu.. Benimle olan dostlarım çoktan yorgunlaktan kapatmıştı gözlerini. bir ben vardım pencereden dışarıyı izleyen.
DeRBeDeR uzun yollarda 11aq0
Gün Batımı: Güneş sıcaklığını ve ışığını karanlık teslim etmek üzere kayboluyordu yavaş yavaş. ama hala yol bitmemişti.

DeRBeDeR
Gag

Erkek

Kişi sayfası
Başarı Puanı:
Seviye:
Güçlülük:

MesajKonu: Geri: DeRBeDeR uzun yollarda   DeRBeDeR uzun yollarda EmptyPaz Şub. 24, 2008 8:39 am

DeRBeDeR uzun yollarda 85869035ry8
Son bir adım: Severdi yükseği ama bu kadar yükseğe ilk defa çıkmıştı. ölüme çeşitli pozlar veriyordu. Son bir adımı kalmıştı azrail gelecekti alacaktı oracıkta canını. Neyse ki geri adım atıp kurtardı hayatını bizleri de mutlu etti...

DeRBeDeR uzun yollarda 33275840uj2
Mecburiyet: Babası o doğarken ölmüştü memetin. ve hayat zorlaşmıştı onun için. Okuyup büyük adam olacaktı. belki doktor olacaktı ama şimdi ders kitabına ve evde bekleyen anasına ekmek götürebilmek için gecenin zifiri karanlığna kadar ve dondurucu soğuğa aldırmadan sokaklarda boynu bükük oturur bekler insanların ölçüsünü ölçmek için teraziye ayak basmasını.

DeRBeDeR uzun yollarda 97427004sm4
Gökdelen: Yapımından çok yıllar geçse de hala yıkılmamıştı nebi camiisinin minaresi ve hala müezzin basamak basamak çıkardı merdivenlerden okurdu ezan-ı şerifi..

DeRBeDeR uzun yollarda 94699417kl0
Münkedir Camii: Siirt'in yukarı malllesinde dar bir sokakta münkedir camiisi. Cami avlusunda Hala durur büyük bir zatın türbesi ve o şifalı su kuyusu. Konuşulur halk arasında hala münkedir camiisi...

DeRBeDeR uzun yollarda 34910648jq8
Haberci: Geldiğimi duymuştu memet kardeşimiz ve Aşağı mahallede top oynayan arkadaşlarına haber vermek için tüm gücüyle koşuyordu yokuş aşağı yoldan. görünce memeti koşarken aklıma " Tek rakibim türk hava yolları" sözcüğü geldi... DeRBeDeR uzun yollarda Cheesy

DeRBeDeR uzun yollarda 85635444yq0
Eski yıllar: Ozan yıllar sonra doğup büyüdüğü arkadaşlarıyla misket oynadığı mahalleye gitmişti geziniyordu etrafı bakıp bakıp hüzünleniyordu duvarlara. Hiçbir şey değişmemiş herşey eskisi gibiydi sanki. Ozan için değişen tek şey geçmiş zaman olmuştu. ve evlerinin hemen önünde bulunan yıkılmaya yüz tutmuş sabat'ın içerinden geçerken tekrar duygulanmaya ve hatta göz yaşı dökmesin vesile olmuştur. ve şöyle der ozan : "off off nerede şimdi o eski dostlar, nerede şimdi o güzelim günler"...

DeRBeDeR uzun yollarda 23074083vm3
Garip yolcu: Artık yaş olmuş 70 eli tutmaz olmuş baston nede bir iş. dönüyordu eli boş evine nihat amcam. gidiyordu yolcu boynu bükük yaşlı gözler. gidiyordu efkarlı ve de derbeder...

DeRBeDeR uzun yollarda 20643757xo4
Yeni bir gün: O güneşin doğmasıyla birlikte el abarsı alır dar sokaklardan geçer gider pazar yerine. belki bugünü dünden bereketli ve hayırlı olacaktı. belki Hayat bu sefer yüzüne gülecekti.

DeRBeDeR uzun yollarda 96612563ic1
Karnım aç: Kapıya ağır ağır vuruyordu delikanlı. ve seslenirdu :" Annem kapıyı aç karnım aç".

DeRBeDeR uzun yollarda 10ak6
Yine borç: Verdiği yetmedi kira parası, elektirik, su, telfon, kaloriferci, kapıcı Aidatları bezdirmişti adamı. Oysaki sigarayı bırakmıştı. Oysaki Bir daha içmeyecekti... Hayat ne zormuş arkadaş...

DeRBeDeR uzun yollarda 11sp6
Off Şu sıkıntılar: Üstüki fotoğraftan bir farkı yok bu karenin de ve sıkıntı da eklenmiştir bu kareye.

DeRBeDeR uzun yollarda
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-