Gazi Osman Pasa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Photo Shop'un Kedisi (Yeni versiyonlarda maymun )

YazarMesaj
ZindaN
Yeni Üye
ZindaN

Erkek
İş: : Bilgisayar Öğretmeni{olacak inşallah :) }

Kişi sayfası
Başarı Puanı:
Photo Shop'un Kedisi (Yeni versiyonlarda maymun ) Img_left0/0Photo Shop'un Kedisi (Yeni versiyonlarda maymun ) Empty_bar_bleue  (0/0)
Seviye:
Photo Shop'un Kedisi (Yeni versiyonlarda maymun ) Img_left0/0Photo Shop'un Kedisi (Yeni versiyonlarda maymun ) Empty_bar_bleue  (0/0)
Güçlülük:

Photo Shop'un Kedisi (Yeni versiyonlarda maymun ) Empty
MesajKonu: Photo Shop'un Kedisi (Yeni versiyonlarda maymun )   Photo Shop'un Kedisi (Yeni versiyonlarda maymun ) EmptyCuma Ocak 04, 2008 7:22 pm

Ben denedim benim photoshop umda maymun onun altında ördek onun altında da kedi çıktı Smile

Bilmiyordum gerçekten...Smile

Sürpriz Yumurtalar �Easter Eggs�

İş yerindesiniz ve canınız biraz oyun oynamak istiyor, ama bilgisayarınızda da oyun yok, işte tam burda easter egg ler yardımınıza koşuyor. Arkafonda

excel tablosu var ama siz sayılarla boğuşmak yerine oyunun tadını çıkarıyorsunuz.

önce easter egg nedir ona bakalım: Yazılımların içine gizlice yerleştirilmiş, gizli olduğu için bilinmeyen ufak, hoş esprili Sürprizlere (easter egg)

"Sürpriz Yumurta" denir. Bu hafta hiç bilmediğiniz, gizli kalmış, Sürpriz Yumurtaları göstereceğiz

Şimdi isterseniz bu süpriz yumurtalardan bir kaç örnek verelim
not: eklenen easter egg'ler o yazılımların versiyonlarıyla bağlantılı olarak çalışmayabilirler..

Adobe Photoshop eski versiyonlarından birinin geliştirilme aşamasında kod adı Big Electric Cat (büyük elektrikli kedi) idi. Gelmiş geçmiş en saygın

programlardan olan Photoshop'ın sürprizi güzel olmazsa kimin olur? İşte şimdi sıra, sayfanın başındaki resmin nereden çıktığını bulmada.
1- Adobe Photoshop'u açıyoruz. Açık pencerede Control ve Alt tuşlarına basılı tutuyoruz. (Macintosh'da Command ve Option tuşları)
2- Help menüsüne basıp farenin tuşunu (ve tabii Control+Alt'dan) elimizi çekmeden About Photoshop'ı seçiyoruz. Güneşin battığı, garip bir kargo kutusunun

yüzdüğü bir okyanus resmi çıkıyor. Şimdi burp yazıyoruz. Kutunun içinden kedinin elektrikli gözleri çıkıyor.
3- Peki sesi nasıl acaba? Şimdi kedinin adını yazıyoruz, udo ve miyavlıyor!

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yeni Stilimiz...
» DFI'dan yeni bir anakart,BL630-DR
» Yeni Stili Begendiniz mi?