Gazi Osman Pasa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

'Dava milli iradeye karşı'

YazarMesaj
GüLNuR
Admin
Admin
GüLNuR

Kadın
İş: : ögrenci
Lakabı : Senarist
Tuttuğunuz Takım? : 'Dava milli iradeye karşı' 1444
Ruh Halin? : 'Dava milli iradeye karşı' 1131

Kişi sayfası
Başarı Puanı:
'Dava milli iradeye karşı' Img_left0/0'Dava milli iradeye karşı' Empty_bar_bleue  (0/0)
Seviye:
'Dava milli iradeye karşı' Img_left0/0'Dava milli iradeye karşı' Empty_bar_bleue  (0/0)
Güçlülük:
'Dava milli iradeye karşı' Empty
MesajKonu: 'Dava milli iradeye karşı'   'Dava milli iradeye karşı' EmptyPaz Mart 16, 2008 7:06 pm

Başbakan Erdoğan AK Parti hakkındaki kapatma davasıyla ilgili olarak, "Kimse AK Parti'yi laikliğe karşı eylemlerin odağı yapamaz.. Dünkü olay AK Parti'ye yönelik atılmış bir adım değildir. Dünkü olay milli iradeye yönelik atılmış bir adımdır" dedi.
'71 değil 16 milyon 500 bin kişiyiz'

Siirt'te AK Parti Kadın Kolları Kongresi'nde konuşan Başbakan Erdoğan, "İddianame kin ve garez ürünüdür, mahkemeden döner" diye konuştu.

Erdoğan, demokrasi mücadelesi veren bir parti olduklarını söyleyerek, "AKP'nin kurulma kararını millet verdi, bu yoldan bizi almaya kimsenin gücü yetmeyecek" dedi.

Başbakan, "Dünkü olay AK Parti'ye yönelik atılmış bir adım değildir. Dünkü olay milli iradeye yönelik atılmış bir adımdır" şeklinde konuştu.

"Toplumun her kesimin oyunu alan bir partiyiz. Sosyal hukuk devleti kurabilecek karakteri ortaya koyabilecek tek parti biziz" diyen Erdoğan, Demokratik dönüşüme ayak uyduramayanlar olabilir. Demokratık yürüyüşe aynı heyecanla, kararlılıkla devam edeceğiz. Demokratik saygınlıga gölge düşürenler vebalini de taşır" dedi.
"Yargı kurumu millet adına yetki kullanamaz"
Erdoğan ayrıca, "Yargı kurumu millet adına yetki kullanamaz. Bu garabeti yaşatanlar bunun utancını da yaşayacak. Mılletin kazanımlarını bir çırpıda heba etmek sorumsuzluk" dedi.

"Demokrasi bu ülkenin olmazsa olmazıdır" diyen Başbakan, "Vesayet siyaseti bıtmıstır. Güven ve istikrarın zedelenmesine izin vermeyecegiz" şeklinde konuştu.

Üç seyi, (umut, istikrar, birbirimize bağlılık) unutmayacaklarını ifade eden Başbakan Erdoğan, "Umut ışıltısını asla söndüremeyecekler. Rotanın karanlığa çevrilmesine izin vermeyecegiz. Asla bu ülkenin ahengini bozamayacaklar" dedi.

Konuşmasından satır başları:

- Demokratik kazanımları bu millete çok görenler olabilir.

- Milletin kazanımlarını bir çırpıda heba etmek sorumsuzluktur.

- Bu garabeti yaşatanlar bunun utancını yaşayacaktır.

- Yargı kurumu millet adına yetki kullanamaz.

- AKP bu milletin vicdanından doğdu.

- Hiçbir şehrimizi ötekinden ayırmadık.

- İddianame kin ve garez ürünüdür, mahkemeden döner.

- Kapatma davası milli iradeye karşı atılmış bir adım.

- Türkiye yaşadığı kriz ortamından adım adım uzaklaşıyor.

- Her gün küçüldüğümüz o karanlık günler artık sona erdi.

- Dünkü olay milli iradeye yönelik atılmış bir adımdır.

- Kimse AKP'yi laikliğe karşı odakların merkezi yapamaz.

-Türkiye 23 dönemdir üst üste büyüyen, kaybettiği yılları yavaş yavaş geri kazanan bir ülke haline geldi.

- Toplumun her kesiminin oyunu alan tek partiyiz.

- Bu yoldan bizi almaya kimsenin gücü yetmeyecek.

- AKP'yi millet kurdu.
http://www.gopforum.okuyoruz.biz

'Dava milli iradeye karşı'
1 sayfadaki 1 sayfası